تازه‌ها

آخرین مطالب

سیفود-آمریکا-بازگشت-سرمایه

کمپین آزمایشی بازاریابی “سیفود بخور آمریکا!” ۸۰۰ درصد بازگشت سرمایه را گزارش می‌دهد

“سیفود بخور آمریکا!”

سیفود-آمریکا-بازگشت-سرمایه

کمپین بازاریابی “سیفود بخور آمریکا!” (ESA!) توسط مؤسسه مشارکت در تغذیه سیفود (SNP) و ائتلاف سیفود برای سلامت در سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد. طبق گفته‌های SNP این کمپین ۸۰۰ درصد بازگشت سرمایه داشته است.

این کمپین به عنوان پاسخ سریع به بحران کووید-۱۹ و سلامت عمومی راه‌اندازی شد و هدف آن کمک به سلامت مردم آمریکا و تقویت صنعت سیفود US است. نتایج آن نشان داد مصرف سیفود در US افزایش یافته است. چهار میلیون خانواده عضو این کمپین شدند و “از معیارهای اولیه کمپین‌  عملکرد بهتری داشت”. طبق اظهارات SNP، هر یک دلاری که صرف تبلیغات شد نتیجه آن خرید ۹/۰۰ دلار (۷/۹۵ یورو) سیفود بیشتر بود.

SNP در مطبوعات اعلام کرد: «با نشان دادن اینکه چگونه بازاریابی سیفود می‌تواند مؤثر و قابل ردیابی باشد، این کمپین آزمایشی فروش سیفود را افزایش داد و مصرف‌کنندگان نیز سه برابر افزایش مصرف و تمایل به طبخ سیفود را گزارش دادند.»

کمپین ESA! بیش از ۱/۶ میلیارد بازدید داشت که بخشی از آن به دلیل اقدام ائتلاف سیفود برای سلامت است. این گروه متشکل از بیش از ۵۰ سازمان غیرانتفاعی و دولتی است که توسط SNP گرد هم آمدند. این گروه به طور مشترک پیام‌های کمپین را ایجاد کردند و با همکاری هم آن پیام‌ها را به صورت آنلاین به اشتراک گذاشتند. نتیجه آن بیش از ۳,۵۰۰ پست در پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی بود. بعلاوه، فروشگاه‌های زنجیره‌ای H-E-B و Raley این کمپین را به فروشگاه‌های خود توسعه دادند و نتیجه افزایش خرید سیفود بود.

پیامرسانی برمبنای نظرسنجی از ۱۰,۰۰۰ مصرف‌کننده آمریکایی بود. تأثیرات کووید-۱۹، اقتصاد و سایر فاکتورها روی تصمیمات خرید مواد غذایی و تغذیه آنها در این نظرسنجی مورد بررسی قرار گرفت. طبق یافته‌های به دست آمده تمرکز این کمپین روی خرید و طبخ آسان سیفود و بیان مزیت‌های مصرف سیفود برای سلامت متمرکز است.

آندره‌آ آلبرشیم مدیر ارتباطات SNP گفت: «با درک اینکه مصرف‌کنندگان از چه چیزی برای وعده‌های غذایی خود الهام می‌گیرند، چگونه و از کجا خرید می‌کنند و به چه آموزش‌هایی نیاز است تا آنها را ترغیب به مصرف سیفود بیشتر نماید، ما می‌توانیم مواد مناسب را توسعه داده و در پلتفرم‌های مناسب قرار دهیم.

یک مثال از کارایی این حرکت جهش تند در تعداد افرادی است که در یوتویوب به دنبال الهام گرفتن برای وعده‌های غذایی هستند. در این پلتفرم SNP ویدیوهایی قرار داده که بیش از چهار میلیون بازدید داشته است. در نظرسنجی‌ها، مصرف‌کنندگانی که پیام‌های ESA! را مشاهده کردند دو الی سه برابر بیشتر احتمال دارد که مصرف سیفود خود را افزایش دهند.»

SNP گفت، این حرکت می‌تواند “سنگ‌بنای” یک کمپین سراسری بازاریابی سیفود باشد. این تلاش با ایجاد کارگروه شورای ملی سیفود (NSC) و تعهد آن به برعهده گرفتن “جامع‌ترین کمپین بازاریابی سیفود با ارتباط مستقیم با مصرف‌کننده” قدرت می‌گیرد. این کارگروه به دنبال دریافت ۲۵ میلیون دلار (۲۲/۱ میلیون یورو) از بودجه سالانه فدرال است تا حداقل برای پنج سال متوالی این کمپین را به اجرا درآید.

«کمپین سیفود بخور آمریکا! مثال خوبیست از اینکه چگونه استفاده از یک مدل عمومی با تمرکز روی سلامت عامه می‌تواند نتایج ملموس و قابل ردیابی تولید کند.»

لیندا لای کورنیش رئیس گروه مشارکت در تغذیه سیفود گفت: «اگر این کمپین را گسترش دهیم، می‌توانیم تأثیرات مثبت آن را روی سلامت و بهزیستی بیشتر مردم آمریکا تصور کنیم.»

SNP به کارگروه NSC مشاوره و اطلاعات ارائه می‌دهد. این کارگروه از رهبران صنعتی و مشاوران تشکیل شده است. تأمین مالی و ایجاد یک ساختار موفق نظارتی برای شورای ملی سیفود از جمله موضوعات مشاوره است.

SNP در مطبوعات اعلام کرد: «SNP نهادیست که یک شورای ملی سیفود تشکیل داد، این مؤسسه تلاش می‌کند فرصت‌های دوره‌ای فراهم آورد تا دست‌اندکاران زنجیره عرضه سیفود آموزش ببیند، آگاهی پیدا کنند و در خصوص فعالیت کارگروه NSC اظهارنظر نمایند.

هدف SNP این است که این پروژه شفاف و مشورتی، کمک کند صنعت متنوع سیفود حول ایده بازاریابی عمومی سیفود متحد شود و تمرکز آن روی مزیت‌های سیفود برای سلامت عموم مردم قرار بگیرد.

هدف این پروسه آموزش و ترغیب جامعه سیفود در خصوص بازاریابی این محصول به عنوان یک دسته‌بندی است. این اقدام فرصت برای تضمین تأمین مالی فدرال را افزایش می‌دهد. چنین بودجه‌ای برای تشکیل شورای ملی سیفود و راه‌اندازی یک کمپین سراسری مورد نیاز است.»

در پی جلسه‌ای که در سپتامبر ۲۰۲۱ برگزار شد کارگروه NSC گزارشی از یافته‌های اولیه خود را در ۱۵ دسامبر ۲۰۲۱ منتشر کرد. این کارگروه حالا در پی ورود صنعت به طرح پیشنهادی است که در گزارش درج شده و هدف از آن رسیدن به توافق کلی در خصوص تلاش در راه‌اندازی کمپین سراسری است. نمایندگان صنعت سیفود US می‌توانند برای ارائه اطلاعات با مدیر کمپین تماس بگیرند.

جادسون رِیس رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سابق شرکت گورتون سیفود و عضو هیئت مدیره SNP گفت: «اعضاء کارگروه شورای ملی سیفود به موقع این فرصت منحصر به‌فرد برای رشد صنعت سیفود را تشخیص دادند. و ما چشم‌انتظار همکاری در سال ۲۰۲۲ برای ایجاد یک خیزش در پشتیبانی از این صنعت هستیم تا بودجه فدرال برای کمپین سراسری بازاریابی سیفود تضمین شود.

حالا بیش از همیشه سیاست‌گذاران فدرال، دست‌اندرکاران سیفود و سازمان‌های غیرانتفاعی زیست‌محیطی در بیان فواید فراوان مصرف سیفود برای انسان، منافع مشترک دارند. اگر مردم آمریکا به سادگی سرانه مصرف سالانه سیفود خود را از ۱۹ پوند به ۲۶ پوند افزایش دهند- طبق توصیه‌های بهداشتی- می‌توانیم سلامت عمومی را ارتقاء دهیم، سیاره‌ای سالم‌تر داشته باشیم و فرصت‌های جدید اقتصادی را در سراسر زنجیره عرضه سیفود پدید آوریم.»

حرکت شورای ملی سیفود از زمان تشکیل اولین جلسه با این موضوع در ۲۰۱۹ شتاب گرفت. سایر محصولات غذایی داخلی دارای یک گروه بازاریابی در سطح صنعت هستند که مصرف داخلی را ترویج می‌کنند. صنعت سیفود نیز دارای یک گروه بازاریابی بود اما تقریبا ۳۰ سال قبل منحل شد.

 

جهت مشاهده سایر مقالات اقتصادی آبزیان بر روی لینک زیر کلیک نمایید

اقتصاد آبزیان با بتا