نمونه کارها - قزل آلا

توضیحات نمونه کار

  قزل آلای رنگین کمان

  پیشینه و بازار

  قزل آلای رنگین کمان ، بومی آمریکای شمالی و رایج ترین آزاد ماهی پرورشی در آب های شیرین می باشد. شیلی، ایران، ترکیه و نروژ مهمترین تولیدکننده قزل آلای رنگین کمان در جهان هستند و پس از آن کشورهای عضو اتحادیه اروپا دانمارک، ایتالیا و فرانسه قرار دارند. شیلی و نروژ بزرگترین تولیدکننده ماهی قزل آلا در سیستم های دریایی هستند، در حالی که ایران و ترکیه بر تولید قزل آلای رنگین کمان در آب شیرین متمرکز هستند. تولید جهانی قزل آلای رنگین کمان از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۷ حدود ۱۹ درصد افزایش یافته است. همچنین پیش بینی می شود که بازار قزل آلای رنگین کمان نرخ رشد مرکب سالانه ۵% را تا سال ۲۰۲۹ ثبت کند. کشور روسیه با داشتن سرانه مصرف ماهیانه ۲۲ کیلوگرم، یکی از بزرگترین بازارهای قزل آلای رنگین کمان می باشد. علاوه بر این انتظار می رود آسیای شرقی همچنان بازار رو به رشد قزل آلای رنگین کمان باشد، زیرا میزان مصرف غذاهای دریایی ژاپن نسبت به گذشته به طرز چشمگیری پیشرفت کرده است. ژاپن در حال حاضر عمده وارد کننده غذاهای دریایی در جهان، به ویژه قزل آلای رنگین کمان است.

  آبزی پروری

  این ماهی آب های روان سریع با شرایط دمایی نسبتاً پایدار را ترجیح می دهد. ماهی قزل آلای رنگین کمان به خوبی تراکم بالا را تحمل می کند و بنابراین مستعد پرورش در سیستم های پرورش متراکم می باشد. در حال حاضر این گونه در سیستم های پرورشی آبراهه ای و مداربسته ذخیره سازی می گردد. دامنه دمایی مطلوب برای پرورش این گونه بین ۸ تا ۱۶ درجه سانتی گراد می باشد. از جمله مزایای پرورشی این ماهی سرعت رشد بالا و کیفیت گوشت عالی می باشد. ماهی قزل آلا در بازارهای آبزیان در اندازه های مختلف (از ۱۵۰ گرم تا ۴ کیلوگرم) و اشکال متنوع (فیله ، استیک و دودی) قابل فروش است.

  نقش خوراک در مدیریت آبزی پروری

  با توجه به نقش ۵۰ تا ۷۰ درصدی هزینه خوراک در قیمت تمام شده محصولات آبزی پروری، ضریب تبدیل خوراک (FCR) و سرعت رشد ماهی در افزایش سودآوری مزرعه نقش بسیار تعیین کننده ای را ایفا می نمایند. مدیران، کارشناسان و پرورش دهندگان حرفه ای با انتخاب خوراک با کیفیت و اقتصادی قادر به بهینه سازی مدیریت هزینه خواهند بود.

  گروه بتا با بهره گیری از دانش و فناوری های نوین، محصولاتی در بهینه ترین سطح کیفی و اقتصادی و منطبق با استانداردهای بین المللی تولید می نماید. محصولات بتا شامل انواع خوراک آبزیان پرورشی، در کنار خدمات پس از فروش، تداوم افزایش سودآوری در مزارع آبزی پروری را به ارمغان می آورد.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه آنالیز خوراک و جداول غذادهی به بخش پایین صفحه مراجعه نمایید.

  قابلیت های خوراک بتا

  ویژگی های خوراک بتا به شرح زیر می باشد:

  • استمرار در کیفیت خوراک
  • کاهش چشمگیر ضریب تبدیل غذایی (FCR)
  • افزایش ضریب رشد و کاهش طول دوره پرورش ماهی
  • حفظ کیفیت بهینه آب
  • کاهش چشمگیر فضولات و مواد دفعی
  • امکان پرورش در تراکم بالا

   

  خدمات پس از فروش

  مشتریان وفادار گروه بتا می توانند به صورت رایگان از خدمات فنی و پس از فروش بهره مند گردند:

  • بازدید دوره ای از مزارع آبزی پروری و ارائه مشاوره های حضوری
  • مشاوره فنی در ارتباط با مدیریت تغذیه، آب و مکانیزاسیون مزرعه
  • مشاوره اقتصادی در زمینه مدیریت خرید نهاده و فروش محصول
  • مشاوره تلفنی به مشتریان توسط کارشناسان مجرب

  قزل-آلا-محصولات-بتا