توضیحات نمونه کار

  کپور معمولی

  پیشینه و بازار

  ماهی کپور معمولی، بومی خاور دور و مهم ترین کپور ماهی پرورشی در آبزی پروری محسوب می گردد. از آنجا که این ماهیر توسط انسان در سراسر اروپا پخش شده است و اکنون در همه قاره ها به جز قطب جنوب پراکنش داشته است، می توان آن را گسترش یافته ترین ماهی آب شیرین در جهان نامید. این ماهی تقریباً در طول تاریخ بشر در آبزی پروری مورد استفاده قرار گرفته است و حداقل از ۴۷۵ سال قبل از میلاد مسیح در چین پرورش یافته است. با این حال از قرن ۱۲ تا اواسط قرن ۱۴ بعد از میلاد مسیح، انتخاب مصنوعی کپور به صورت ناخواسته در صومعه سراها انجام گرفت، که اولین قدم ها به سمت اهلی شدن این گونه بود. پرورش کنترل شده ماهی کپور در حوضچه های نیمه طبیعی در قرن نوزدهم در اروپا آغاز شد. در حال حاضر کپور معمولی به عنوان یکی از مهترین ماهیان پرورشی محسوب می گردد که بزرگترین تولید کنندگان آن کشورهای چین، اندونزی و میانمار هستند.

  آبزی پروری

  این ماهی از لحاظ پرورش جزء ماهیان گرمابی بوده‌ و آب های آرام و پوشیده از گیاه مناطق نیمه گرم و گرم را ترجیح می دهد. اغلب در آبزی پروری کپور ماهیان از سیستم پرورش نیمه متراکم و دو روش تک گونه ای (Monoculture) و چند گونه ای (Poly culture) استفاده می‌شود. به منظور افزایش حجم تولید در واحد سطح و استفاده بهینه از ستون آب، در روش کشت چند گونه ای از گونه‌های کپور معمولی، کپور ماهیان چینی، کپور ماهیان هندی، خانواده کفال ماهیان و همچنین اردک ماهیان استفاده می‌شود. دامنه دمایی مطلوب برای پرورش این گونه بین ۲۵ – ۳۰ درجه سانتی گراد می باشد. از جمله مزایای پرورشی این ماهی رشد متناسب، گوشت باکیفیت، مقاومت در مقابل بیماری ، تحمل نوسانات محیطی و بازارپسندی مناسب می باشد. ماهی قزل آلا در بازارهای آبزیان در اندازه های مختلف (از ۴۰۰ گرم تا ۳ کیلوگرم) و اشکال متنوع (کامل، فیله ، استیک و دودی) قابل فروش است.

   

  نقش خوراک در مدیریت آبزی پروری

  با توجه به نقش ۵۰ تا ۷۰ درصدی هزینه خوراک در قیمت تمام شده محصولات آبزی پروری، ضریب تبدیل خوراک (FCR) و سرعت رشد ماهی در افزایش سودآوری مزرعه نقش بسیار تعیین کننده ای را ایفا می نمایند. مدیران، کارشناسان و پرورش دهندگان حرفه ای با انتخاب خوراک با کیفیت و اقتصادی قادر به بهینه سازی مدیریت هزینه خواهند بود.

  گروه بتا با بهره گیری از دانش و فناوری های نوین، محصولاتی در بهینه ترین سطح کیفی و اقتصادی و منطبق با استانداردهای بین المللی تولید می نماید. محصولات بتا شامل انواع خوراک آبزیان پرورشی، در کنار خدمات پس از فروش، تداوم افزایش سودآوری در مزارع آبزی پروری را به ارمغان می آورد.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه آنالیز خوراک و جداول غذادهی به بخش پایین صفحه مراجعه نمایید.

  قابلیت های خوراک بتا

  ویژگی های خوراک بتا به شرح زیر می باشد:

  • استمرار در کیفیت خوراک
  • کاهش چشمگیر ضریب تبدیل غذایی (FCR)
  • افزایش ضریب رشد و کاهش طول دوره پرورش ماهی
  • حفظ کیفیت بهینه آب
  • کاهش چشمگیر فضولات و مواد دفعی
  • امکان پرورش در تراکم بالا

   

  خدمات پس از فروش

  مشتریان وفادار گروه بتا می توانند به صورت رایگان از خدمات فنی و پس از فروش بهره مند گردند:

  • بازدید دوره ای از مزارع آبزی پروری و ارائه مشاوره های حضوری
  • مشاوره فنی در ارتباط با مدیریت تغذیه، آب و مکانیزاسیون مزرعه
  • مشاوره اقتصادی در زمینه مدیریت خرید نهاده و فروش محصول
  • مشاوره تلفنی به مشتریان توسط کارشناسان مجرب

  کپور-محصولات-بتا