نمونه کارها - تیلاپیا

توضیحات نمونه کار

  تیلاپیا

  پیشینه و بازار

  تیلاپیا یک ماهی سفید گوشت با طعم شیرین است که باعث می شود جایگزینی مناسب برای سایر ماهی های سفید از جمله سرخو، هامور، فلاندر و ماهی های دریایی شود. زیستگاه اصلی این ماهی شرق آفریقا می باشد. درحال حاضر ماهی تیلاپیا پس از کپور ماهیان دومین ماهی پرورشی از نظر میزان حجم تولید در دنیا می باشد. کشور چین بزرگترین تولید کننده ماهی تیلاپیا در جهان می باشد و بعد از آن کشورهای اندونزی، مصر، فیلیپین و تایلند قرار دارند. بزرگترین بازار مصرف تیلاپیای چین، ایالات متحده می باشد و پس از آن کشورهای مکزیک، آفریقای جنوبی و روسیه قرار دارند. این در حالی است که مصرف ماهی تیلاپیا در سطح جهانی به سرعت رو به گسترش است.

  آبزی پروری

  از نظر کارشناسان شیلات بهترین گونه تیلاپیا برای پرورش در مزارع آبزی پروری، ماهی تیلاپیای نیل می باشد. تیلاپیا در زمره ماهیان آب شیرین قرار دارد، با این حال نتایج آخرین مطالعات نشان می دهد که این ماهی می تواند تا شوری ۱۶ppt بدون تاثیر در رشد با محیط پرورش سازگار گردد. مطلوبترین رشد در محدوده دمایی ۳۰-۲۵ درجه سانتی گراد حاصل می گردد و در دمای پایین تر از ۱۷ درجه تغذیه متوقف ‌می شود. ماهی تیلاپیا رژیم غذایی گیاهی مبتنی بر غلات داشته که این ویژگی موجب کاهش هزینه های تولید می گردد. این ماهی در نقاط مختلف جهان در سیستم های مختلف آبزی پروری نظیر استخرهای خاکی، مخازن فایبرگلاس و تانک پرورش می یابد. از ویژگی های بارز ماهی تیلاپیا پرورش به صورت تک جنسی، رشد سریع و یکنواخت، قابلیت ذخیره سازی در تراکم بالا، مقاومت در مقابل عوامل بیماری زا و تحمل شرایط نامناسب محیطی می باشد. طول دوره پرورش تیلاپیا بین ۸-۶ ماه بوده و در نهایت ماهی در محدوده وزنی ۸۰۰-۶۰۰ گرم برداشت می گردد. ماهی تیلاپیا در تمام طول سال به شکل تازه و منجمد، کامل و فیله و فرآوری شده منجمد در دسترس است.

  نقش خوراک در مدیریت آبزی پروری

  با توجه به نقش ۵۰ تا ۷۰ درصدی هزینه خوراک در قیمت تمام شده محصولات آبزی پروری، ضریب تبدیل خوراک (FCR) و سرعت رشد ماهی در افزایش سودآوری مزرعه نقش بسیار تعیین کننده ای را ایفا می نمایند. مدیران، کارشناسان و پرورش دهندگان حرفه ای با انتخاب خوراک با کیفیت و اقتصادی قادر به بهینه سازی مدیریت هزینه خواهند بود.

  گروه بتا با بهره گیری از دانش و فناوری های نوین، محصولاتی در بهینه ترین سطح کیفی و اقتصادی و منطبق با استانداردهای بین المللی تولید می نماید. محصولات بتا شامل انواع خوراک آبزیان پرورشی، در کنار خدمات پس از فروش، تداوم افزایش سودآوری در مزارع آبزی پروری را به ارمغان می آورد.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه آنالیز خوراک و جداول غذادهی به بخش پایین صفحه مراجعه نمایید.

  قابلیت های خوراک بتا

  ویژگی های خوراک بتا به شرح زیر می باشد:

  • استمرار در کیفیت خوراک
  • کاهش چشمگیر ضریب تبدیل غذایی (FCR)
  • افزایش ضریب رشد و کاهش طول دوره پرورش ماهی
  • حفظ کیفیت بهینه آب
  • کاهش چشمگیر فضولات و مواد دفعی
  • امکان پرورش در تراکم بالا

   

  خدمات پس از فروش

  مشتریان وفادار گروه بتا می توانند به صورت رایگان از خدمات فنی و پس از فروش بهره مند گردند:

  • بازدید دوره ای از مزارع آبزی پروری و ارائه مشاوره های حضوری
  • مشاوره فنی در ارتباط با مدیریت تغذیه، آب و مکانیزاسیون مزرعه
  • مشاوره اقتصادی در زمینه مدیریت خرید نهاده و فروش محصول
  • مشاوره تلفنی به مشتریان توسط کارشناسان مجرب

  تیلاپیا-محصولات-بتا