نمونه کارها - میگو

توضیحات نمونه کار

  میگو

  پیشینه و بازار

  پرورش میگو در دهه 1970 با تولید 9022 تن در مقیاس جهانی آغاز شد. حجم تولید میگو در سال 2000 به بیش از 1 میلیون تن افزایش یافت، با این حال این رقم در سال 2018 به بیش از 4 میلیون تن رسید و صنعت میگوی پرورشی را به یکی از سریعترین کالاهای غذایی رو به رشد در جهان تبدیل نمود. سهم ایران از آبزی پروری میگو حدود 40 هزار تن بود که شامل 1 درصد از کل تولید جهانی میگو می شود.
  برآوردها نشان می دهد که علیرغم ثبات و یا سیر نزولی قیمتها در بازارهاي مصرف همچنان سرمایه گذاري ها براي توسعه مزارع ادامه دارد. نگاهی به وضعیت سرمایه گذاري براي ایجاد مزارع جدید پرورش میگو در کشورهایی نظیر هند و اکوادور گویاي این حقیقت است که علی رغم تشدید رقابت در بازارجهانی میگو، کماکان تقاضا و ظرفیت مناسب براي توسعه وجود دارد لیکن در این رقابت کشورهایی تاب مقاومت خواهند داشت که سرمایه گذاري هاي لازم را در کل زنجیره تولید میگو از بخش تحقیق و توسعه دانش فنی تا بخش فرآوري و بازاریابی به نحو مدون و برنامه ریزی شده به اجرا بگذارند. اقدامی که برخی از کشورهاي آسیاي جنوب شرقی نظیر تایلند و مالزي و حتی کشور اکوادور از چندین سال قبل آغاز نموده و با افزایش بهره وري مزارع و کاهش هزینه هاي تولید در میدان رقابت با سایر تولید کنندگان کماکان گوي سبقت را می ربایند.

   

  بازار میگو

  انتظار می‌رود که بازار میگو بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ با نرخ رشد سالانه 7/5 درصد رشد داشته باشد. در سال 2018، میگوی وانامی (Penaeus vannamei) 80 درصد و میگوی ببری سیاه (P. monodon) 15 درصد از کل میگوی پرورشی دنیا را شامل شدند. در حال حاضر در زمینه پرورش میگو کشورهای چین، هند، اکوادور، ویتنام، تایلند و اندونزی پیشرو می باشند. در بازار جهانی میگو کشور چین بزرگترین تولید کننده، کشور هند بزرگترین صادر کننده و اتحادیه اروپا، ایالات متحده و ژاپن بزرگترین واردکننده محسوب می شوند. با این حال، بیماری ها، هزینه های خوراک و دسترسی به مولدین عاری از بیماری به ترتیب به عنوان پراهمیت ترین مسائل و چالش های پیش روی صنعت پرورش میگو محسوب می گردند.

  نقش خوراک در مدیریت آبزی پروری

  با توجه به نقش 50 تا 70 درصدی هزینه خوراک در قیمت تمام شده محصولات آبزی پروری، ضریب تبدیل خوراک (FCR) و سرعت رشد میگو در افزایش سودآوری مزرعه نقش بسیار تعیین کننده ای را ایفا می نمایند. مدیران، کارشناسان و پرورش دهندگان حرفه ای با انتخاب خوراک با کیفیت و اقتصادی قادر به بهینه سازی مدیریت هزینه خواهند بود.

  گروه بتا با بهره گیری از دانش و فناوری های نوین، محصولاتی در بهینه ترین سطح کیفی و اقتصادی و منطبق با استانداردهای بین المللی تولید می نماید. محصولات بتا شامل انواع خوراک آبزیان پرورشی، در کنار خدمات پس از فروش، تداوم افزایش سودآوری در مزارع آبزی پروری را به ارمغان می آورد.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه آنالیز خوراک و جداول غذادهی به بخش پایین صفحه مراجعه نمایید.

  قابلیت های خوراک بتا

  ویژگی های خوراک بتا به شرح زیر می باشد:

  • استمرار در کیفیت خوراک
  • کاهش چشمگیر ضریب تبدیل غذایی (FCR)
  • افزایش ضریب رشد و کاهش طول دوره پرورش ماهی
  • حفظ کیفیت بهینه آب
  • کاهش چشمگیر فضولات و مواد دفعی
  • امکان پرورش در تراکم بالا

   

  خدمات پس از فروش

  مشتریان وفادار گروه بتا می توانند به صورت رایگان از خدمات فنی و پس از فروش بهره مند گردند:

  • بازدید دوره ای از مزارع آبزی پروری و ارائه مشاوره های حضوری
  • مشاوره فنی در ارتباط با مدیریت تغذیه، آب و مکانیزاسیون مزرعه
  • مشاوره اقتصادی در زمینه مدیریت خرید نهاده و فروش محصول
  • مشاوره تلفنی به مشتریان توسط کارشناسان مجرب

  میگو-محصولات-بتا

  انواع خوراک میگو

  shrimp feed

  خوراک میگو